AJALUGU

Siin on näha meie tegevusi aastate jooksul

KESKÖÖKOSS 2021

25 MÄRTS 2021
Juba 19. korda peetud tänavakorvpalli võistlus KESKÖÖKOSS 25. märtsi õhtul Võru spordikeskuses näitas enneolematut taset, kaasates võistlusele mitmeid valgustuse ja helilisi lahendusi.
Läinud aasta 23. oktoobril ära jäänud ja tänavu kevadel toimunud traditsioonilisel tänavakorvpallivõistlusel KESKÖÖKOSS 2021 käis õhtu jooksul platsilt läbi lausa üle 450 osaleja. Võistlustulle asus 25 võistkonda, 14+ grupis mängis seitse ning 18+ grupis 18 võistkonda. Realiseerusid mitmed uued ja vinged mõtted, mis andsid sündmusele vürtsi juurde. Näiteks tutvustati kõiki mängijaid, neid välja kutsudes võistkonna kaupa spetsiaalselt ehitatud tunnelist ning kogu ürituse vältel mängis muusikat kõigile tuntud DJ KEVEN K. Avashow‘d jätkas Andreas Pall, kes esitas paar lugu ning tekitas pealtvaatajates hea tunde. Võimsa punkti etendusele panid JJ-Streeti tantsijad. Ava-show järel alustati pin-
geliste mängudega. Kogu ürituse vältel hoidis osalejate tuju üleval
tuntud korvpallur ja meelelahutaja Rene Riismaa, kommenteerides mänge ning korraldades pealtvaatajatele põnevaid tegevusi. Kesköökossul toimus ka juba traditsiooniks muutunud vabaviskevõistlus, mille võitja sai endale korvpalli ning BC Kalev Cramo meeskonna särgi. 18+ alagrupi võistkonnad võitlesid rändkarika nimel, millele graveeritakse võitja meeskonna nimi ning eksponeeritakse järgmise turniirini Võru Spordikeskuses.

Korraldusmeeskond on tänulik osalejatelt tulnud tagasiside eest! On hea tõdeda, et iga aasta ürituse külastatavus tõuseb ning
aina rohkem võistkondi võtab turniirist osa! Suur kummardus ürituse toetajatele, oleme südamest tänulikud teile, et usaldate ja toetate meid!

Tänan ka oma meeskonda ja kõiki abilisi, kes ürituse toimumisele kaasa aitasid!

Suur aitäh kõigile ning kohtume juba 2022. aasta KESKÖÖKOSSul!

Emil Aništšenko
KESKÖÖKOSS 2021 projektijuht


TOETAJAD:
Võru vald, Võru linn, Tere AS, MSA Elekter, Võrumaa Arenduskeskus, MP Uks OÜ, Amerlon OÜ, Flamelle, KaguPrint, KalaSaar, PlaadiBoss OÜ, AS Rauameister, Pegatron, Võru Tavand,
AS Värska Vesi, JK Üritusetehnika OÜ, Maitsed Kimbus, Cramo Estonia AS, Coolbet, Võru Tarbijate Ühistu, Kurmik AS, Charlot OÜ, Eesti Korvpalliliit, BC Kalev/Cramo, Airsofters, JJ-Street, Rōuge rahvamaja, Kagukeskus, Ränduri Külalistemaja & Pubi, Georgi Hotell, Pizza Olive, Eesti Punane Rist.

KESKÖÖKOSS 2021

29 oktoober 2020
29. oktoobril toimuma pidanud korvpallivõistlus lükkus koroona piirangute tõttu edasi. Kesköökoss 2021 lükkus 25. märtsiks.

KESKÖÖKOSS 2020

23 oktoober 2019
Traditsioon ikka kestab ja KESKÖÖKOSS 2020 on toimunud! 23. oktoobril korraldasid Võru noored ja noorsootöötajad 18. korda tänavakorvpallivõistlust nimega "KESKÖÖKOSS". Sel aastal jõudis õhtu jooksul üritusel käia läbi lausa üle 300 noore. Võistlejad nautisid mängimist ning pealtvaatajad aga kaasa elamist. Õhtu jooksul said võtta kõik osa küsimuste voorudest, kus sai võita toetajate poolt välja pandud auhindu. Tänu eelnevatele aastatele kuulsaks jäänud vabaviskevõistlus osutus ka sel aastal väga populaarseks nii pealtvaatajate kui ka mängijate seas. 18 aasta jooksul esimest korda oli ürituse moderaatoriks tuntud Eesti artist, kelleks sel aastal osutus Daniel Levi!

Sarnaselt eelnevale aastale avati sündmus suure avashow-ga, kus esinejateks olid Daniel Levi ja ShowStep tantsutrupp. Õhtu jätkus pingeliste mängudega ning mängude vahel lahutasid meelt veel ka tantsutüdrukud. Rõõm on tõdeda, et mängude kaasaelajaid oli rekordiline arv.

Noorema alagrupi võitjad:
I koht - SHOOTERS
Mängijad: Andris Smorodin (17), Markus Post (17), Kevin Urb (17), Roland Mikson (16).

II koht - QUATTRO KARISTAJAD
Mängijad: Rasmus Sillaste (16), Karl Krillo (16), Christopher Horn (16), Egert Suvi (16).

III koht - LAMMUTAJAD
Mängijad: Roven Ilves (15), Andri Pilv (15), Gregor Vendla (14), Regon Pihu (15).

Vanemate alagrupi võitjad:
I koht - UBA
Mängijad: Kaupo Altsaar (22), Steven Kabanen (23), Raiko Ramul (24), Taavet Palmiste (23).

II koht - KOBE
Mängijad: Ken Urbanik (24), Ervin Ranna (25), Richard Jõgi (24), Kaspar Süvaorg (21).

III koht - HIRVENPUBI
Mängijad: Karl Põder (25), Mihkel Ader (24), Arlet Raha (24), Kurmet Kaldaru (24).

Südantsoojendav oli saada osalejatelt ja külalistelt (pealtvaatajatelt) positiivset tagasisidet, et teeme õiget asja ning ürituse korraldus on aina paremaks ja kvaliteetsemaks muutunud.
.
Suur kummardus ürituse toetajatele, oleme südamest tänulikud teile, et usaldate ja toetate meid!

KESKÖÖKOSS2020 toetajad: MSA Elekter OÜ, Võru linn, Rauameister, Georgi hotell, Tere Piim, Eesti Korvpalliliit, Club Tartu, ADexpert OÜ, Kubija hotell-loodusspaa, Võru Noortekeskus, Leeri Lillesalong, Ränduri Külalistemaja Pubi, Magaziin, Võru Tavand, Amerlon OÜ, Eesti Punane Rist / Estonian Red Cross, Pizza Olive, Võru Seeder OÜ, Värska Originaal, COOP Võru, Väimela Tervisekeskus, Noorte Tugila, Maanteeamet, Haridus- ja Teadusministeerium, Haridus- ja noorteamet.

Tänan ka oma meeskonda ja kõiki abilisi, kes ürituse toimumisele kaasa aitasid!

Suur suur aitäh kõigile ning kohtume juba 2021 aasta KESKÖÖKOSSUL!

KODULEHEKÜLJE LOOMINE

13 mai 2019
15.05.2020 võeti kasutusele koduleht nimega keskookoss.ee. Kodulehe eesmärgiks on kvaliteetne ürituse turundamine, partnerite avalikustamine kogukonnale, korraldusmeeskonna tutvustamine, kesköökosssu ajaloo tutvustamine, üritusel olevate mängude tulemuste avalikustamine jne.

KESKÖÖKOSS 2019

25 oktoober 2018
Võru Linna Noortekogu noored jätkavad Kesköökossu traditsiooni! KESKÖÖKOSS 2019 toimus 25.oktoobril. Sel aastal sai korraldatud 17. kesköökoss. Õhtu tõi Võru Spordikeskusesse ligi 300 noort. Võistlejad nautisid võistlust ning pealtvaatajad elasid kaasa. Pealtvaatajatele tehti erinevaid mänge ja head tuju hoidis üleval moderaator Joosep Kurm. Kõikidel osalejatel oli võimalus võita toetajate poolt antud auhindu.

Seekord avati sündmus suure avashow-ga, kus esinejateks olid Segarahvatantsurühm Hopser, Just Tantsukool, JJ-Street ja EMOP productions. Õhtu jätkus pingeliste mängudega ning võistluse käigus jõudsid ka noorsootöötajad pidada omavahel ühe vinge mängu, mis tõi nii mängijatele, kui ka pealtvaatajatele rohkeid emotsioone. 

Autasustamise käigus anti eriauhind noorsootöötajate võistkonnale (noorsoonõukoja meeskond Airi Parv, Katriine-Maria Orula, Sandra Viiask), kellele sündmuse keskel tegid väljakutse ka Võru Noortekeskuse töötajad ja mängu võitsid Võru Noortekeskuse meeskond :) . Vanemas alagrupis jõudis esikohale võistkond Korvpalliklubi Valgamaa (Märten Punt, Alo Korju, Tenno Liivatalu, Olver Kaljuvee) ning nooremas vanusegrupis võitis võistkond Shooters (Andris Smorodin, Kris Hermann, Egert Suvi, Kevin Urb).

Südantsoojendav oli saada osalejatelt ja külalistelt (pealtvaatajatelt) positiivset tagasisidet, et teeme õiget asja ning ürituse korraldus on aina paremaks ja kvaliteetsemaks muutunud.

Suur kummardus ürituse toetajatele, oleme südamest tänulikud teile, et toetate meid! Rauameister; Forega Logistics; Võru linn; Võru Betoon; Pegatron OÜ; Väimela Tervisekeskus; Maanteeamet; Värska Sanatoorium Ja Veekeskus; Ränduri Külalistemaja Pubi; Taarapõllu talu; Kubija hotell-loodusspaa; Salvest; Eesti korvpalliliit; Hämsaare Puhketalu & Hämsa Kõrts; Club Tartu; Georgi hotell; Epiim; Värska Vesi; Leeri Lillesalong; Võrumaa Teataja; ADexpert OÜ; KAGUKESKUS; COOP Võru; Võru Seeder OÜ; Võru Airsoft; Coca-Cola; Kuninga Talu; Magaziin; Helitehnika rent Amerlon OÜ; Võru Noortekeskus; Võrumaa Noorte Tugila; Sportreklaam

Tänan ka oma meeskonda ja vabatahtlikke, kes ürituse toimumisele kaasa aitasid!

Suur suur aitäh kõigile ning kohtume juba 2020 aasta KESKÖÖKOSSUL!

LOGO LOOMINE

17 juuni 2018
Kesköökossule loodi 17. juunil logo, mille autoriks on Emil Aništšenko. Logo võeti kasutusele koheselt peale loomist.

KESKÖÖKOSS 2018

26 oktoober 2017
Noorte korraldatud KESKÖÖKOSS 2018 toimus 26.oktoobril, mis toimus juba 16 korda. Õhtu tõi Võru Spordikeskusesse ligi 270 noort. Võistlejad nautisid võistlust ning pealtvaatajad elasid kaasa, kuid ka pealtvaatajad ei jäänud tegevuseta. Neile tehti erinevaid mänge ning head tuju hoidis üleval moderaator Kauri Kaljuste (Võru Noortekeskuse noorsootöötaja) ja esinejateks olid ka Easy leg’s crew ning kõigil oli võimalus võita toetajate poolt antud auhindu

Autasustamisel anti eriauhind ainsale tüdrukute võistkonnale nimega Parksepa tüdrukud (Laura Järvpõld, Karet Meier, Killu Kirsimägi, Ester Liira). Vanemas alagrupis jõudis esikohale võistkond BC Qrmet (Ekke Lõhmus, Andre Seppa, Ants Vaks, Ragnar Kiis) ning nooremas vanusegrupis juba teist aastat järjest võitis võistkond Süljetagastus (Andreas Leotoots, Risto Nõmm, Tõeleid Liira, Markus Post).

Oleme südamest tänulikud oma toetajatele, kelleks olid: Väimela terviskeskus, Võru Tarbijate Ühistu, Kagukeskus , Kagu Elekter, Maanteeamet, Rauameister, Kubija Hotell-loodusspa, TERE AS, Flamelle, Parksepa Keskkool, Forega Logistics, Peetri Pizza, Võrumaa Teataja, Võru linn, Barrus, Ränduri pubi ja külalistemaja, Hämsa puhketalu, Georgi hotell, Club Tartu, Taarapõllu talu, Eesti korvpalli liit, AD Expert, Võru Noortekeskus.

Suur suur aitäh kõigile ning kohtume juba 2019 aasta KESKÖÖKOSSUL!

KESKÖÖKOSS 2017

24 november 2016
Noorte korraldatud kesköökoss 24. novembril Võru spordihallis on traditsiooniks saanud. Juba viieteistkümnendat korda toimunud üritusel selgusid parimad tänavakorvpallis. Kui eelmisel aastal osales 14 korvpallitiimi, siis sel aastal oli kohal 27 meeskonda ning üle paarisaja pealtvaataja. Vanemas vanusegrupis võitis võistkond Theodor 45 (Norman Räim, Greg Kirsimäe ja Sander Sõrmus) ja nooremas vanusegrupis võistkond

Süljeleid (Tõeleid Liira, Andreas Leotoots, Risto Nõmm ja Raido Vestmann). Noorte kutsel võistlema saabunud Võru linnavalitsuse meeskond jõudis noorte korvpallitalentidega madistades, oma isikliku fännklubi toetusel nelja parema hulka, kuid otsustavate mängude võitmiseks nende eakal koosseisul enam jõudu ega osavust ei jätkunud. Peale korvpalli sai publik nautida Katariina tantsustuudio ja JJ Streeti tantsijate etteasteid.

KESKÖÖKOSS 2016

25 november 2015
Novembris korraldatud „Kesköökoss 2016”, kus spordihuvilised noored said end arendada ja sõpradega aega veeta, oli algus toredale aastale. Üritusest võttis sel aastal osa 19 võistkonda, mida on rohkem kui varem. Kogu ürituse vältel mängis muusikat DJ Robi Zuts ning esinesid tantsutrupi Variatsioonid tantsijad. Tagasiside on olnud positiivne. Täname kõiki sponsoreid, kes aitasid kaasa ürituse korraldamisel ja noorte autasustamisel.

KESKÖÖKOSS 2015

13 november 2014
Novembris korraldatud „Kesköökoss 2016”, kus spordihuvilised noored said end arendada ja sõpradega aega veeta, oli algus toredale aastale. Üritusest võttis sel aastal osa 19 võistkonda, mida on rohkem kui varem. Kogu ürituse vältel mängis muusikat DJ Robi Zuts ning esinesid tantsutrupi Variatsioonid tantsijad. Tagasiside on olnud positiivne. Täname kõiki sponsoreid, kes aitasid kaasa ürituse korraldamisel ja noorte autasustamisel.

KESKÖÖKOSS 2014

16 mai 2013

KESKÖÖKOSS 2013

2 november 2012
Reedel, 2. novembril algusega kell 20 korraldas Lõuna politseiprefektuur korvpalliturniiri «Kesköökoss». Turniiri eesmärgiks oli pakkuda noortele reede hilisõhtul alternatiivset sportlikku vaba aja veetmise võimalust.

«Kesköökossul» võisteldi kolmeliikmelistes võistkondades, lubatud oli üks varumängija. Turniiri mängiti tänavakorvpalli reeglite järgi.

14-20 aastastele noortele mõeldud võistlus toimus samaaegselt Tartus Turu spordihallis, Põlvas Mesikäpa spordihallis, Võru spordihallis ja Suure-Jaani Gümnaasiumi saalis.

Iga mängija sai spordijoogi, parimatele mängijatele jäid mälestuseks kesköökossu särgid.

Saalides loodi rütmi ja võistlusmeeleolu kohalikud diskorite poolt, võistlejaid ergutasid tantsutüdrukud.

KESKÖÖKOSS 2012

25 mai 2011

KESKÖÖKOSS 2011

29 aprill 2010
29. aprillil kell 20 toimus Võru Spordikeskuses noortele suunatud korvpallivõistlus Kesköökoss. Sel aastal tehti suuremal määral koostööd Võru Noortekeskusega, et lisaks alternatiivsele vaba aja veetmisele reede õhtul saaksid noored infot, mis on veel aasta jooksul toimumas ning mida on Võrus noortel üldse võimalik teha.

Ürituse avas Võru linnapea. Reeglid olid samad, mis eelnevatell aastatel, mängitie kahe korvi all jooksvalt korvpalli, tänavakorvpalli reeglite järgi. Võistlus toimus kahes vanusegrupis 14–17 ning 18–24. Iga vanusegrupi parimat kolme autasustati. Lisaks märgiti parimate võistkondade osalejate nimed Kesköökossu rändkarikale, mis eksponeeriti peale üritust Võru Spordikeskuses. Lisaks korvpallile mängis terve ürituse vältel muusikat DJ ning esinesid tantsutüdrukud.

Üritus oli kõigile TASUTA!

KESKÖÖKOSS 2010

29 aprill 2009
19. novembril oli Võru spordihalli kogunenud kesköist korvpalli mängima rõõmustavalt palju pallimängufanaatikute võistkondi ning nii löödi üle ka üritusel osalejate rekord.

2007. aastal Lõuna Politseiprefektuuri initsiatiivil alguse saanud Kesköökoss toimus järjepanu kuni 2009. aastani, kuni ürituse korraldamine pärast kuuendat öökossu katkes. 2010. aasta hakul loodud Võru linna noortekogu otsustas ühe oma esimese sammuna iga aastal mõnel reedel linna noored spordihalli toonud ürituse taaselustada. Vastloodud organisatsiooni julge otsus võtta enda õlule taaskorraldada Kesköökoss, mille suhtes on kohalikel noortel juba küllaltki kõrged ootused välja kujunenud, tasus end igati ära. Paljuoodatud novembrikuu reedel tuli Võru spordikeskusesse koguni 26 võistkonda, kelle seas ka üks tütarlaste tiim ja üks segavõistkond.

Sportliku õhtu alguseks tervitas Võru abilinnapea Kersti Kõosaar noori korvpallifänne kõnega ning andis mõõduvõtu esimesele mängule ka avavile. Kesköökossule registreerunud tiimid jagati kahte vanuserühma: 14–17aastaste mängijate ja 18–24aastaste turniiriharu. Vanemasse vanuseklassi kvalifitseerunuid oli selgelt rohkem kui nooremaid asjaarmastajaid ning seega kujunes võistlus kõrgemas klassis pingelisemaks ja tasavägisemaks. 14–17aastaste pallivõlurite seas pälvis võidu meeskond nimega Marvin Uku, mis koondas ühe mütsi alla Tanel Treiali, Andre Treiali, Richard Jõgi ja meeskonna nimikangelase Marvin Uku enda. Vanematest osutus parimaks Joodikud, kelle ridades mängisid Martin Kulberg, Siim Kongo, Petri Varrik ja Martin Kallas.

Tänavu vääris Kesköökoss ka sajaprotsendiliselt oma nime, kuna sõbraliku turniiri võitjad selgusid erinevalt eelnevatest kordadest alles pool tundi pärast südaööd. See ilmestab kindlasti ka fakti, et seekordsel järjekorras seitsmendal Kesköökossul oli palju osalejaid ning rohkelt korraldajate poolt esinema palutud tantsijaid, kes mängupauside ajal publiku meelt lahutasid. Oma oskusi ja pikkade proovitundide vilju näitasid Võru rahvale tantsutrupp Exit ja tantsurühm Variatsioonid. Peale võistlusmängude ja tantsuliste vahepalade oli võimalik soovijatel osaleda ka lõbusates kõrvalatraktsioonides nagu vabaviskevõistlus ning pealtpanemise mõõduvõtt. Vabaviskejoonelt näitas üles kindlat kätt Karl Reismann ning kohtunike hinnangul surus palli kõige efektsemalt korvi Ville Tüve. Mõlemad noormehed said pingutuse eest ka heaparema söögipoolisega premeeritud.

Üritus ei koondanud Võru esindusspordihoonesse mitte ainult võistlusnäljaseid palliloopijaid, oma sõprade ja tuttavate tegemisi tuli kaema ka märkimisväärne hulk pealtvaatajaid, kes spordihalli suure tribüüni tihedalt ära täitsid. Ise palliplatsil käinud noormees Jürgen Rünk jäi Kesköökossuga igati rahule: “Leian, et korraldajad tegid ürituse promomisega väga head tööd, rännates esmakordselt ka internetiavarustesse nagu näiteks populaarsetele saitidele Facebook ja Orkut. Igati kiiduväärt on ka korraldajate ettevõtlikkus tuua taas Võru noorteni vana hea Kesköökoss oma ehedal kujul. Kui millegi kallal norida, siis arenguruumi jääb korraldajaskonnal ilmselt ajakava ratsionaalsemas jaotamises.”

Ka Võru linna noortekogu liige Indrek Hirsnik justkui kinnitaks Rünga sõnu: “Olles ise üks asja eestvedajatest, võin öelda, et mõne koha pealt on nurisemiseks põhjust küll. Üritus kohati venis, oli hetki, kui väljak oli täiesti tühi ja midagi ei toimunud. Selliseid asju üritame tulevikus kindlasti vältida.” Küsimusele, kas Võru noortekogu korraldab ka edaspidi seda üritust, vastas Hirsnik: “Kuna üldjoontes tuli asi siiski päris kenasti välja ja ammendas end täielikult, siis kavatseme kindlasti seda ka tulevikus organiseerida. 2011. aastal saab see ilmselt toimuma kahel korral: kevadel ja sügisel, täpsed kuupäevad selguvad hiljem.”

Võru linna noortekogu tänab abi eest Kesköökossu korraldamisel: Võru Linnavalitsus, Võru Maavalitsus, Ränduri Külalistemaja & Pubi, Lõuna Politseiprefektuur, Lõuna Regionaalne Maanteeamet, Klubi MADhouse, Tre. ee, Värska Sanatoorium & Veeskeskus, OÜ Tartu Veekeskus (Aura veekeskus),OÜ Kingimeistrid, SA Võru Spordikeskus, AS Eesti Pagar, A Le Coq, Eesti Tarbijateühistute Keskühistu, OÜ Funmaker, Maarika Lilleseaded OÜ.

KESKÖÖKOSSU EI TOIMUNUD

20 november 2008

KESKÖÖKOSS 2008

21 november 2007
Reedel toimus Võru spordikeskuses korvpalliturniir „Kesköökoss ”. Võistlus toimus tänavu juba teist korda ja seda korraldab politsei.

Lõuna prefektuuri korrakaitseosakonna preventsioonitalituse vanemkonstaabli Triinu Õispuu sõnul said võistlusel osaleda 14-20 aastased noored . Võistkondi oli kokku 15, nende seas ka tüdrukute tiim Ladies (Katre Kasak, Mariette Popman ja Berta Mürk), mis poistele kõva konkurentsi pakkus.

Turniiri esikoht kuulus Kuperjanovi pataljoni ajateenijate võistkonnale Just Nii!, kus mängisid Tõnis Helm, Lauri Perv, Egert Mäe ja Kimmo Martin. Kahe võistkonnaga esindatud sõdurpoisid lubasid järgmisel korralgi kohal olla.

Toimus ka pealtpanekuvõistlus, kus parimateks osutusid Taavi Sarapuu, Tõnis Helm ja Lauri Pilv.

Meelelahutust pakkusid üritusel tantsutrupp Variatsioonid ja breiktantsurühm Easy Legs. Kohtunikeks olid Võru Kesklinna gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetajad Margus Külm ja Margus Soome, üritust juhtis Roomet Allas.

Triinu Õispuu sõnul jagus saali pealtvaatajate hulka ka lastevanemaid.

Pealtpanekuvõistlusel nägi uhkeid õhulende.

ESIMENE KESKÖÖKOSS

2 november 2006